.
1:58 PM
Dubļu cīņas Aizputē beidzās ar RODEO komandas uzvaru.

Svētdien, Aizputē Misiņkalna trasē norisinājās Latvijas atklātā  čempionāta 2.posma sacensības motokrosā. Kaut arī laika apstākļi nelutināja un lietus iepriekšējās dienās bija „samērcējis” trasi gandrīz līdz neizbraucamai pašiem mazākajiem sportistiem, sacensības norisinājās ar vislielāko sportisko spriedzi šajā sezonā. Dubļainā trase, protams, bija īstu vīru pārbaudījums ,gan jauniešiem, gan Pro klašu braucējiem, kas  katrā no braucieniem ieviesa savas korekcijas, vairāku kritienu rezultātā. Bez kritieniem neiztika ar Rodeo sportisti ,tā Kristers Janbergs 65cm klasē kritienu piedzīvoja jau startā ,kas viņam neļāva cīnīties par augstu vietu kopvērtējumā ,taču dienas beigās 5.vieta un vērtīgi punkti komandu ieskaitei. Līdzīgas likstas   85 kubikcentimetru klasē piedzīvoja  arī  Aleksis Araids  ,kurā  24.dalībnieku konkurencē spēja  dienu pabeigt  7.vietā kopvērtējumā. Cerības  uz vietu pirmajā trijniekā bija liktas uz Karelu Kutsaru un Kristeru Drevinski  MX2 klasē ,taču arī šiem jauniešiem pārvarēt slidenās trases elementus bez kritieniem neizdevās .Pirmajā braucienā sev neraksturīgu kļūdu startā pieļāva Karels ,kurš  līdz ar to finišā piekāpās  Aigaram Leokam (Ādaži MX) ,  Kristers Drevinskis ar sliktu startu no  19.vietas pirmajā aplī spēja finiša līniju  sasniegt 5.pozīcijā. Otrajā braucienā  no starta abiem sportistiem izdevās aizbraukt pirmajā desmitniekā ,kur labāku rezultātu traucēja sasniegt  vien apvienotā klase ,kurā bija jāstartē kopā ar MX1 klases jaudīgāko tehniku un sportistiem. Starp MX2 klases sportistiem Kutsars bija ātrākais un svinēja arī uzvaru Aizputes posma kopvērtējumā, Drevinskim sadursme un kritiens ar konkurentu pirmā apļa beigās ,lika arī otro  braucienu uzsākt no beigām ,taču pieliekot visas pūles pēdējos apļos Kristers spēja „aizkapāties” līdz 5.vietai braucienā un posma kopvērtējumā.  Rodeo pieredzējušākais leģionārs -Prīts Ratseps  MX1 klases pirmajā braucienā  nerādīja vairs tik pārliecinošu sniegumu,kā pirmajā posmā Liepājā un piekāpās Ādažu komandas līderim Tanelam Leokam,kā arī Dāvim Ivanovam, kurš šogad startē individuāli. 2.braucienā Prīts startā bija ceturtajā pozīcijā ,bet tad tika piedzīvots kritiens ,kas nēļāva pakāpties augstāk par 5.vietu braucienā, arī dienas kopvērtējumā Ratsepam  bija jāsamierinās ar 4.vieta .Summējot rezultātus un punktus  čempionāta komandu vērtējumā ,neskatoties uz visām ķibelēm (kritieniem) visas  dienas garumā ,Ventspils motokluba Rodeo komanda izrādījās veiksmīgāka  par konkurentiem un par  8 punktiem izdevās apsteigt pastiprināto motokluba Ādāži komandu un par 38 punktiem Rīgas ASRT vienību ,kurus arī piemeklēja dažādas likstas šajās „dubļu cīņās”.
„Diena bija smaga un vēlreiz pierādījās fakts ,ka ja vēlamies uzvarēt ,tad ir jāiemācās braukt dubļos ,jebkādos laika apstākļos un atrunas netiek pieņemtas”, tā par aizvadīto čempionāta posmu skarbs un lakonisks bija Arvis Sanders , motokluba Rodeo vadītājs
Veterānu klasē Gvido Judeiks pēc pirmā brauciena vēl saglabāja iespēju kāpt uz goda pjedestāla ,jo finišēja 4.vietā , taču 2.braucienā kritiens startā un saķeršanās ar savu komandas biedru Arvi Sanderu ,liedza šo iespēju ,braucienā un dienas kopvērtējumā -5.vieta  .Kritieniem bagāta sacensību diena izvērtās arī kluba vadītājam Sanderam , kuŗš  bez lielas konkurences spēja uzvarēt Senioru klasē.
 Nākošās sacensības jau šīs nedēļas nogalē Ķegumā ,kur norisināsies Pasaules čempionāts MX1 un MX2 klasēs ,paralēli starp PČ braucieniem norisināsies  arī Eiropas čempionāts 250cm  klasei ,kurā startēs K.Drevinskis. P.Ratseps pieteikts MX1klasē ,bet Karels Kutsars savus spēkus izmēģinās MX2 klasē.

Skatījumu skaits: 576 | | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Video
Sponsori
Pardod

Spied šeit

Kalendārs

«  Maijs 2017  »
PrOTCPkSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Seko mums

Ieejas forma