.
11:01 AM
Eiropā brīnumi nenotiek!

Aizvadītajā nedēļas nogalē “Zelta zirga” trasi Ķegumā pāršalca motoru rūkoņa un cilvēku pūlis. Tieši šeit norisinājās Pasaules čempionāts MXGP un MX2 klasēs, kurās startēja ātrākas motokrosa zvaigznes. Paralēli šīm sacensībām, tika aizvadīts arī Eiropas čempionāta posms EMX250 klasē, kurā startēja arī MX Rodeo komandas sportisti – Dāvis Līvs, Kristers Drevinskis un Prits Ratseps.

 

Sestdienas rītā tika noskaidrots, ka abi komandas biedri kvalifikācijā startēs A grupā, kas deva priekšrocību startēt labāk sagatavotā un neizbraukātā trasē. No grupas 27 braucējiem tikai ātrākajiem 15 bija garantēta vieta pie braucienu starta bomja. Ratseps aizvada stabilu un pārliecinoši ātru apli un ieņem trešo vietu grupā, Dāvim Līvam kvalifikācijā 18. ātrākais apļa laiks, no 15. pozīcijas atpaliekot par 0,6 sekundēm. Pēc nesen iegūtās traumas trasē atgriezās arī Kristers Drevinskis, kurš pirms šīm sacensībām bija aizvadījis tikai vienu treniņu. Iespējams Kristeram vietu starp ātrākajiem 15 braucējiem nepalīdzēja iegūt tas, ka tika aizmirsts par pirmajām 10 minūtēm trasē, kas tiek izmantotas treniņam un trases iepazīšanai. Izpiežot savu maksimumu pirmajās 10 minūtēs, sākoties kvalifikācijas braucienam tika uzrādīts tikai 22. rezultāts. Nākamais mērķis abiem sportistiem – iekļūt starp 10 labākajiem braucējiem pēdējās cerības braucienā,jeb „Last Chance race”,  lai iegūtu tiesības startēt finālbraucienos.

 

Pēdējās cerības braucienā Dāvim izdevās labs starts, atrodoties 6. pozīcijā. Lieki neriskējot arī brauciens noslēgts 6. vietā, sniedzot iespēju startēt finālbraucienos. Ne tik veiksmīgs brauciens izvērtās Kristeram, kuram kritiens jau brauciena pirmajos apļos. Rezultātā bojāta ķivere, nobrāzumi pār visu ķermeni un atsvaidzinātas vecās traumas.

 

 Fināli. Mūsu leģionārs ,atrākais Rodeo sportists-  Ratseps  pēc veiksmīga starta – 10 vieta pirmajā aplī  ,vēlāk piedzīvo kritienu saķeroties ar kādu no konkurentiem un sākot no 40 vietas, augstāk par 24 pozīciju brauciena finišā sasniegt nepaspēj. Otrais brauciens jau veiksmīgāks un Prīts spēj to noslēgt TOP 10 ,kas ir 8.vieta braucienā un jāatzīst ,ka dubļainajā trasē un lielajā konkurencē  ,tas ir lielisks rezultāts un  kopvērtējumā dod 14 .vietu.

 Pie starta bomja finālbraucienos stājās tikai 3 latviešu braucēji, kuru vidū arī Dāvis Līvs. 1. braucienā Dāvim iegūta 21. vieta, no 20. vietas atpaliekot tikai par 0,5 sekundēm. 2. Braucienā  startējot no 36 pozīcijas pie barjeras ,Dāvim  savu rezultātu izdevās uzlabot, izcīnot 18. Vietu un pirmos 3.ieskaites punktus. Dienas kopvērtējumā Dāvim 25. vieta no 40 braucējiem, kuri bija ieguvuši tiesības startēt finālbraucienos.

 

Visiem sportistiem iegūta vērtīga pieredze, startējot sacensībās, kas dos motivāciju un cīņassparu arī turpmākajās sacensībās ,kuras jau Svētdien 19.jūlijā notiks Ventspilī „Ventbunkers Lielā Balva Supermotokrosā!

Foto šeit

Skatījumu skaits: 462 | | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Video
Sponsori
Pardod

Spied šeit

Kalendārs

«  Jūlijs 2015  »
PrOTCPkSSv
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Seko mums

Ieejas forma