.
8:15 PM
RODEO 20. sezonā izcīna desmito titulu.

Desmito reizi par Latvijas čempionu komandu vērtējumā kļuvis motoklubs RODEO, stabili aizvadot čempionāta pēdējo posmu un nosargājot iepriekš iekrāto pārsvaru.
Uz pēdējo posmu Cēsīs, kas reizē bija arī Igaunijas čempionāta izšķirošās sacensības,  RODEO devās kā komandu kopvērtējuma līdere – aizvadītajos četros posmos komanda bija iekrājusi 36 punktu pārsvaru pār MX Ādaži komandu un 113 punktu pārsvars ir pār ASRT Rīga vienību. Taču par čempiones šampānieti neviens vēl nedomāja. Komandas vadītājs Arvis Sanders atzīst, ka 20 kluba pastāvēšanas gados iekrāta visdažādākā pieredze, gadījies arī pēdējā posmā izsēt it kā drošu pārsvaru: «Pirms sacensībām teicu čaļiem, ka iet nāvē nav nepieciešams, galvenais ir nobraukt savu spēju robežās, un tad visam arī jābūt kārtībā. Lai gan viss tiešām veidojās tā, kā mēs to vēlējāmies, pārliecības, ka darbs jau ir paveikts, nebija ne mirkli, jo šajā sporta veidā iespējami dažādi negaidīti pārsteigumi, turklāt konkurence Cēsīs bija iespaidīga. Arī pašam bija jādodas trasē savā klasē, taču koncentrēties šiem braucieniem īsti neizdevās, jo domas bijušas tikai par komandas kopīgo rezultātu.» Ventspilnieki bija sataupījuši pēdējam posmam savu džokeru, kas ļāva dubultot viena braucēja izcīnītos punktus, un komandas izvēle krita uz MX1 klases līderi Prītu Ratsepu. Interesanti, ka RODEO igauni par to nemaz neinformēja – lai nebūtu lieka psiholoģiskā spiediena, jo arī sportists labi apzinās, ka kļūdīties nedrīkst (šajā klasē punktus komandai dod tikai džokers). Galu galā tas bija arī Igaunijas čempionāta posms, ieradušies bija visi labākie un braucēji jau tā netrūka izaicinājumu. Prīts Cēsīs cīnījās arī par uzvaru klases kopvērtējumā un to arī paveica, iegūstot otro vietu posmā un trešo reizi RODEO kreklā kļūstot par Latvijas čempionu. Līdz ar to džokers bija nostrādājis par visiem 100% procentiem, bet godam par punktiem komandai parūpējās arī pārējie tās dalībnieki. 
Pirms pēdējā posma MX2 klasē otrajā vietā atradās Kristers Drevinskis, bet viņam tūlīt aiz muguras – komandas biedrs Karels Kutsars, kurš traumas dēļ bija izlaidis daļu sezonas. «Daļu sezonas šajā klasē viss smagums gūlās uz Kristera pleciem, kurš teicami tika ar to galā, gan sarūpēdams punktus komandai, gan turoties augstu kopvērtējumā. Karelam pēc pleca traumas tomēr padevās lieliska atgriešanās, un galu galā viņš pat finišēja augstāk,» skaidro Sanders. Kutsars izcīnīja ceturto vietu posmā, bet Drevinskis bija septītais, ar ko pietika, lai lielajā kopvērtējumā braucēji samainītos vietām. Jāpiebilst, ka Kristeram sezona vēl nebūt nav galā, jo, pateicoties progresam šajā sezonā, viņš oficiāli iekļauts Latvijas izlases sastāvā un nākamajā nedēļā Anglijā piedalīsies Nāciju kausā. MX65 klasē Kristers Janbergs gan posmā, gan kopvērtējumā ieņēma piekto vietu, savukārt M85 klases debitants Aleksis Araids Cēsīs bija devītais, bet čempionātā ieņēma augsto sesto vietu. Veterānu mačos ceturtā vieta Gvido Judeikam, bet Sanderam senioru konkurencē otrā vieta.
Sanders atzīst, ka pēc Ratsepa finiša otrajā braucienā viņš jau bijis pārliecināts, ka desmitais tituls ir izcīnīts: «Man vairs pat nevajadzēja skaitīt punktus, tur visam bija jābūt skaidram. Galu galā uzvarējām gan Cēsu posmā, gan kopvērtējumā un savā 20. gadā tikām pie desmitā čempionu titula. Tas bija goda un prestiža jautājums, un liels prieks, ka to paveicām! Jau pavasarī pirms pirmā posma teicu puišiem, ka mums ir čempionu komanda un ka mēs varam to apliecināt trasē. Liels prieks par braucējiem, mehāniķiem, visiem, kas bija ar komandu un to tiešām paveica. Viņu acīs varēja redzēt ļoti lielu gandarījumu un arī lepnumu par paveikto. Protams, liels paldies visiem, kas šos 20 gados bijuši ar mums, pateicoties kuriem RODEO turpināja startēt un uzvarēt, un tika pie šiem tituliem! Sezonas noslēgums vienmēr ir pārdomu brīdis, taču, lai arī kāds būs turpinājums, šīs desmit uzvaras ir visu mūsu paveiktā darba apliecinājums un sasniegums, ar kuru varam būt lepni. Mēs esam to paveikuši un kopīgi sarakstījuši šo RODEO vēstures grāmatu!»

Vairāk foto šeit

Skatījumu skaits: 620 | | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Video
Sponsori
Pardod

Spied šeit

Kalendārs

«  Septembris 2017  »
PrOTCPkSSv
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Seko mums

Ieejas forma