.
9:33 AM
Svētdien, 17.jūlijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā norisinājās ikgadējās supermotokrosa sacensības "Ventbunkers lielā balva 2016".

Svētdien, 17.jūlijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā norisinājās ikgadējās supermotokrosa sacensības "Ventbunkers lielā balva 2016". Šoreiz skatītājus iepriecināja ne tikai spraigas cīņas trasē, bet arī aizraujošs moto frīstaila šovs zviedru kaskadieru izpildījumā. Sarežģītajā, kalna nogāzē izveidotajā Supermotokrosa trasē, pavisam devās 24, uz šīm sacensībām, speciāli uzaicināti sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī Beļģijas, Dānijas, Igaunijas ,Lietuvas un Zviedrijas.
Jau 19. reizi Ventspilī tika kronēti „Ventbunkers Lielās Balvas 2016” ieguvēji. Šogad organizatoriem bažas radīja rīta pusē esošie lietus mākoņi virs „Lemberga Hūtes” kalna virsotnes, taču jau pirms kvalifikācijas braucieniem laiks noskaidrojās, parādījās saulīte un svētki varēja sākties. No laikapstākļiem nenobijās ~3200 skatītāju, kas bija ieradušies vērot sacensības „Ventspils Piedzīvojumu Parkā”. Šajā unikālajā trasē savus spēkus izmēģināt devās pavisam 24 sportisti, sadaloties MX1 un MX2 klasēs. Lielāko pārsteigumu šogad sagādāja igauņu sportists Karels Kutsars, kurš bija nolēmis startēt abās klasēs, aizvadot pavisam 2 kvalifikācijas un  4 finālbraucienus. Kā īpaši pieprasīts, arī šogad ikvienu skatītāju un dalībnieku priecēja moto frīstaila šovs. Šoreiz uz Ventspili ieradušies bija zviedru kaskadieri Fredriks Bergrens un Markus Dubuā, kuri spītējot piejūras vējam, riskējot piezemēties garām tramplīna nosēdienam, demonstrēja elpu aizraujošus trikus.
Supermotokrosa sacensību iznākums šoreiz izrādījās īpaši neprognozējams, jo uz Ventspili bija ieradušies ļoti spēcīgi sportisti ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī Beļģijas, Dānijas un pat Zviedrijas,līdz ar to bija 5 sportisti ,kuri līdz šim šādā  formātā un kompānijā nebija startējuši un bija reāli „tumšie zirdziņi „. Kā pirmie uz starta stājās MX2 klases pārstāvji. Diemžēl šīs sacensības ne visai veiksmīgās izvērtās Rodeo komandas pārstāvim Kristeram Drevinskim. Neskatoties uz to, ka 1. braucienā Kristeram izdevās izcīnīt 3. vietu, 2. braucienā tramplīnā ar akmeni tika pārrauta ķēde un gaisā apstājās motors, kas nozīmēja, ka cīņa par pjedestālu ir beigusies.
MX2 klasē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Karels Kutsars, kurš pārliecinoši uzvarēja abos finālbraucienos. Jāatzīmē ,ka jaunais igauņu sportists 3 gadu jau piedalās Pasaules čempionāta MX2 klasē. Otrajā vietā ierindojās Tomass Šileika, bet trešais palika mūsu viesis- zviedru sportists- Danne Karlsons.
MX1 klasē uz starta stājās Ventspils  komandas pārstāvis Dāvis Līvs, kurš uzvarēja  kvalifikācijas braucienā un deva cerības savu skatītāju priekšā aizvadīt rezultatīvas sacensības,  tomēr dienas beigās nācās samierināties ar 4. vietu. Tieši MX1 klases finālbraucienos varēja vērot vissīvākās cīņas, jo pirmie trīs vietu ieguvēji ar vienādu punktu skaitu savā starpā sadalīja Ventbunkers goda pjedestāla pakāpienus un lielos kausus. Šoreiz par „Ventbunkers Lielās Balvas 2016” ieguvēju kļuva Dāvis Ivanovs no MX Moduls komandas, kurš pirmo braucienu uzsākot no slikta starta ,spēja finišēt 3. vietā, bet 2. braucienā sīvā cīņā pārspēja Aigaru Leoku. 2. vietā šoreiz ierindojās igaunis   Leoks, bet trešais palika igauņu jaunais talants Karels Kutsars .
Šogad sacensībās tika aizsākta jauna tradīcija – fanu skrējiens kalnā, kurā piedalījās 55 lieli un mazi skatītāji, kā arī sportisti. Interesanti, ka par uzvarētāju tika kronēts 17 gadus jaunais motosportists Emīls Kārkliņš no Liepājas, aiz sevis atstājot Ventspils maratona kluba pārstāvi Gunti Grīnvaldu un Ventspils virves vilcēju kluba „Velkonis” sportistu Kārli Bauveru.
Skatītājus pirmo reizi  pārtraukumos izklaidēja un savu sniegumu demonstrēja Ventspils blūzroka grupa „Mežonīgie zirgi”,kurā spelē Ventspils  mūzikas skolas audzēkņi. Tāpat kā iepriekšējos gados vērtīgu balvu jautājumu konkursus skatītājiem izspēlēja DJ Japānis un atraktīvais komentētājs –Fodža.
Ventspils  Motoklubs Rodeo ,kas bija šo sacensību organizators vēlas teikt lielu paldies visiem skatītājiem, kuri nenobijas no lietus, sportistiem un atbalstītajiem par kārtējiem brīnišķīgajiem moto svētkiem Ventspilī un tiekamies jau nākamgad uz 20. jubilejas „Ventbunkers Lielās Balvas” sacensībām.


Skatījumu skaits: 379 | | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Video
Sponsori
Pardod

Spied šeit

Kalendārs

«  Jūlijs 2016  »
PrOTCPkSSv
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Seko mums

Ieejas forma